Aktivity v okolí

Plavecký areál Děčín

Koupaliště - Plavecký areál Děčín nabízí plavecké bazény o délkách 50 a 25 m, rekreační bazén, brouzdaliště, beach-volejbalové hřiště a rozsáhlé travnaté plochy. Součástí plaveckého areálu je i krytý aquapark.

Další informace a zdroje

ZOO Děčín

Zoologická zahrada byla otevřena na jaře roku 1949. Založena však byla již o rok dříve. Vznikla z iniciativy skupiny milovníků zvířat, kterou kolem sebe soustředil podmokelský obchodník a zoolog Ludvík Grác. Vybralo se pro ni úžasné místo v překrásném prostředí lesoparku na Pastýřské stěně.

Další informace a zdroje

Oblastní muzeum v Děčíně

Oblastní muzeum v Děčíně se nachází v centru města Děčín - Podmokly nedaleko (asi 100 metrů) od hlavního vlakového nádraží v bývalém loveckém zámečku Thun - Hohensteinů. Od hlavního autobusového terminálu se budova děčínského muzea nachází asi 5 minut mírnou chůzí. 

Další informace a zdroje

Děčínský zámek - Děčín

Zámek Děčín je situován na skalnatém ostrohu nad soutokem Labe s Ploučnicí a patří mezi nejvýznamnější památky v severních Čechách. Můžete se těšit nejen na úchvatné pohledy na zámek samotný, ale také zajímavé prohlídky interiérů.

Další informace a zdroje

Mezná u Hřenska

Pro turisty je Mezná význačná nejen z důvodu krásné lidové architektury, ale také jako výchozí cíl k oblíbeným soutěskám řeky Kamenice, k Divoké a Tiché soutěsce.

Další informace a zdroje

Adrenalin park Janská

Nejvyšší lanové centrum v Evropě. Můžete se projet na 140 metrů dlouhé lanové dráze rychlostí přes 50 km/h, zhoupnout se na houpačce na 22 metrů vysokých sloupech nebo se s přáteli zúčastnit bojové hry v prosterech bývalé podzemní vojenské továrny.

Další informace a zdroje

Podzemní továrna Rabštejn - Jánská

Podzemní továrna Rabštejn, bývalý německý koncentrační tábor.V Rabštejně se vyráběly součástky bombardérů Junkers a stíhaček Messerschimdt.

Další informace a zdroje

Soutěsky Hřensko - Edmundova a Divoká Soutěska.

Soutěsky Hřensko, to je romantická plavba na lodičkách řeky Kamenice. Edmundova soutěska  a Divoká soutěska jsou jednou z největších atrakcí NP České Švýcarsko.

Další informace a zdroje

Pavlinino údolí - Jetřichovice

Turisticky velmi oblíbené místo při toku Chřibské Kamenice mezi obcemi Studený a Jetřichovice.

Další informace a zdroje

Mariina vyhlídka - Jetřichovice

Mariina skála, najdete 1 kilometr od Jetřichovic.

Další informace a zdroje

Dolský mlýn - Jetřichovice

Dolský mlýn je situován u Kamenické stráně, v malebném kaňonu řeky Kamenice.


Další informace a zdroje

Pravčická brána - Hřensko

Pravčická brána je svými rozměry ( výškou otvoru 16 m, rozpětí oblouku u dna je 26,5 m a šírkou mostu 8m ) největším přírodním skalním mostem v Evropě.

Další informace a zdroje